światło

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/labiryntboox.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kochasz jazdę na rowerze? Nie zapominaj o dobrej jakości akcesoriach rowerowych

rower
Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Jazda na rowerze to doskonały sposób na to, aby na długie lata zachować zdrowie i bardzo dobrą kondycję. Jeszcze zaledwie kilka lat temu Polacy raczej nie silili się na aktywność fizyczną. Czas spędzaliśmy na kanapie, przełączając następujące po sobie kanały telewizji. Aktualnie już jesteśmy świadomi tego, że wysiłek fizyczny potrzebny jest do tego, aby być zdrowym i dobrze wyglądać. A rower to naprawdę świetny wybór.

Szklane żarówki a diody LED. Nowoczesne rodzaje oświetlenia.

Pod kloszem
Autor: flakeparadigm
Źródło: http://www.flickr.com/photos/flakepardigm/3538195638/
Przy dokonywaniu wyboru oświetlenia w domu, najczęściej ludzie kierują się tym, jaką ma ono pełnić funkcję. Odmienne światło potrzebne będzie do podświetlenia podjazdu, inne do ścieżki prowadzącej do domu, a całkiem inne do lampki na stoliku nocnym. Odpowiednikiem zwykłych żarówek, do niedawna używanych przez wszystkich, stały się diody LED o dużej mocy. Wygląda na to, że normalne żarówki powoli odchodzą do lamusa, a LED-y wskakują na ich miejsce, jako nowoczesne i zaawansowane źródło światła.

Portal branżowy technologii LED - LEDnews.pl

Oświetlenie LED
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oświetlenie LED, bazujące na diodach elektroluminescencyjncyh jest standardem co najmniej od lat 70-tych XX wieku. Jego przewaga nad oświetleniem żarówkowym jest oczywista - diody led świecą około 50 000 godzin, czyli niemalże 5 razy dłużej, niż przeciętna żarówka.